  • 593D686X9016E2TE3
593D686X9016E2TE3
advertisement
Manufacturer No:
593D686X9016E2TE3
HK JDW NO:
874-593D686X9016E2TE3
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
593D686X9016E2TE3
Purchasing and Inquiry
593D686X9016E2TE3 Overview
593D686X9016E2TE3 Features
593D686X9016E2TE3 Applications
There are a lot of Vishay Sprague 593D686X9016E2TE3 applications of tantalum capacitors.
  • General low power DC/DC and LDO
  • Avionics,
  • Computer
  • Automotive ECU
Step5Bar-code shipping tag
593D686X9016E2TE3
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    1MV
  • Manufacturer Size Code
    E
  • Height Seated (Max)
    0.170 4.32mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    4.2926mm