  • 593D335X0020A2TE3
593D335X0020A2TE3
advertisement
Manufacturer No:
593D335X0020A2TE3
HK JDW NO:
874-593D335X0020A2TE3
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
593D335X0020A2TE3
Purchasing and Inquiry
593D335X0020A2TE3 Overview
This resistor has a resistance of 4Ohm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.
593D335X0020A2TE3 Features
593D335X0020A2TE3 Applications
There are a lot of Vishay Sprague 593D335X0020A2TE3 applications of tantalum capacitors.
  • Avionics / military / space
  • Airbag systems
  • Avionics,
  • Military / aerospace
  • Telecom infrastructure
  • General purpose
  • ABS
  • Automotive ECU
  • Industrial
  • Consumer
Step5Bar-code shipping tag
593D335X0020A2TE3
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    2V
  • Depth
    1.6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height
    1.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    3.2mm