  • 591D227X9010D2T20H
591D227X9010D2T20H
advertisement
Manufacturer No:
591D227X9010D2T20H
HK JDW NO:
874-591D227X9010D2T20H
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
220μF ±10% 65mOhm 2-Termination Polar 0.022mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
591D227X9010D2T20H
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.169W 7.50mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Conformal Coated
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    65mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.022mA
  • Ripple Current
    1470mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    7.5mm