  • 591D157X9010D2T20H
591D157X9010D2T20H
advertisement
Manufacturer No:
591D157X9010D2T20H
HK JDW NO:
874-591D157X9010D2T20H
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
150μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 75mOhm Polar Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
591D157X9010D2T20H
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.169W 7.50mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    150μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    75mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    4.2926mm