  • 591D157X0016R2T20H
591D157X0016R2T20H
advertisement
Manufacturer No:
591D157X0016R2T20H
HK JDW NO:
874-591D157X0016R2T20H
Package:
2824 (7260 Metric)
Description:
150μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 60mOhm Tape & Reel (TR) 2824 (7260 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
591D157X0016R2T20H
  • Package / Case
    2824 (7260 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    150μF
  • Depth
    6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60mOhm
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    5.9944mm