  • 564RX5SAA752EP252M
564RX5SAA752EP252M
advertisement
Manufacturer No:
564RX5SAA752EP252M
HK JDW NO:
886-564RX5SAA752EP252M
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
Cera-Mite 564R 2500pF 7500V 7.5kV Ceramic Capacitor ±20% X5S -25°C~105°C Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
564RX5SAA752EP252M
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X5S
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    7500V 7.5kV
  • Capacitance
    2500pF