  • 564RC0GAA302EK270J
564RC0GAA302EK270J
advertisement
Manufacturer No:
564RC0GAA302EK270J
HK JDW NO:
886-564RC0GAA302EK270J
Description:
Cera-Mite 564R 27pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 -25°C~105°C Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
564RC0GAA302EK270J
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Tolerance
    ±5%
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Style
    Straight
  • Dissipation Factor
    0.2 %