  • 561RY5FRK102EG152K
561RY5FRK102EG152K
advertisement
Manufacturer No:
561RY5FRK102EG152K
Manufacturer:
Vishay Cera-Mite
HK JDW NO:
886-561RY5FRK102EG152K
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
Cera-Mite 561R 1500pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% -55°C~105°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
561RY5FRK102EG152K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Cera-Mite 561R
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    1500pF