  • 55PC4233-18-MST3-9CS2861
55PC4233-18-MST3-9CS2861
advertisement
Manufacturer No:
55PC4233-18-MST3-9CS2861
HK JDW NO:
798-55PC4233-18-MST3-9CS2861
Step5Bar-code shipping tag
55PC4233-18-MST3-9CS2861
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Nickel Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    600V
  • Conductor Strand
    19/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.153 (3.89mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0075 0.191mm