  • 55PC1121-22-2/6-9CS2502
55PC1121-22-2/6-9CS2502
advertisement
Manufacturer No:
55PC1121-22-2/6-9CS2502
HK JDW NO:
798-55PC1121-22-2/6-9CS2502
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 5881
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
55PC1121-22-2/6-9CS2502
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Packaging
    Digi-Spool™, Continuous Spool
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.114 (2.89mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Length
    Enter Number of Feet in Order Quantity
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0065 0.165mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
M42899 SL002
M42899 SL002
M13193 SL199
M13193 SL199
3336 SL001
3336 SL001
121700A 0105000
121700A 0105000
121700A 0105000