  • 53D393G025MT6
53D393G025MT6
advertisement
Manufacturer No:
53D393G025MT6
HK JDW NO:
874-53D393G025MT6
Datasheet:
53D393G025MT6
Description:
53D 39000μF Capacitor -10% +75% Bulk Through Hole 1.374Diax3.642L 34.90mmx92.50mm -40°C~85°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
53D393G025MT6
    1000 hours
  • Length
    92.5068mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    49 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    1.374Diax3.642L 34.90mmx92.50mm
  • Tolerance
    -10% +75%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    39000μF
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C