  • 515D104M050HW6AE3
515D104M050HW6AE3
advertisement
Manufacturer No:
515D104M050HW6AE3
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-515D104M050HW6AE3
Package:
Radial, Can
Datasheet:
515D104M050HW6AE3
Description:
515D 0.1μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar 1.4986mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
515D104M050HW6AE3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    515D
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Lead Pitch
    1.4986mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.059 1.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm