  • 510D107M025CG4D
510D107M025CG4D
advertisement
Manufacturer No:
510D107M025CG4D
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-510D107M025CG4D
Package:
Radial, Can
Datasheet:
510D107M025CG4D
Description:
510D 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.414Dia 10.52mm -40°C~105°C Polar 5.08mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
510D107M025CG4D
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    510D
  • Size / Dimension
    0.414Dia 10.52mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.945 24.00mm
  • Length
    24mm