  • 500X18N102MV4E
500X18N102MV4E
advertisement
Manufacturer No:
500X18N102MV4E
HK JDW NO:
407-500X18N102MV4E
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
500X18N102MV4E
Description:
X2Y® 1000pF Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.124Lx0.063W 3.15mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL (X2Y) Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 3049
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
500X18N102MV4E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Number of Pins
    4
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.124Lx0.063W 3.15mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL (X2Y)
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Height
    1.27mm
  • Thickness (Max)
    0.050 1.27mm
  • Thickness
    1.27mm