  • 500X14N5R6DV4T
500X14N5R6DV4T
advertisement
Manufacturer No:
500X14N5R6DV4T
HK JDW NO:
407-500X14N5R6DV4T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
500X14N5R6DV4T
Description:
X2Y® 5.6pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.064Lx0.035W 1.63mmx0.89mm -55°C~125°C Low ESL (X2Y) Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 11159
Step5Bar-code shipping tag
500X14N5R6DV4T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.064Lx0.035W 1.63mmx0.89mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Feature
    Low ESL (X2Y)
  • Part Status
    Active
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    5.6pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Height
    660μm
  • Length
    1.6256mm
  • Width
    889μm
  • Thickness (Max)
    0.026 0.66mm