  • 500R07N3R0BV4T
500R07N3R0BV4T
advertisement
Manufacturer No:
500R07N3R0BV4T
HK JDW NO:
407-500R07N3R0BV4T
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
500R07N3R0BV4T
Description:
3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
500R07N3R0BV4T
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    3pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    510μm
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.025 0.64mm