  • 482W101-30-CA-003
482W101-30-CA-003
advertisement
Manufacturer No:
482W101-30-CA-003
Manufacturer:
Cicoil
HK JDW NO:
134-482W101-30-CA-003
Package:
Datasheet:
482W101-30-CA-003
Description:
IDC RIBBON CABLE ASSEMBLY 3' 30C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
482W101-30-CA-003
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Bare
  • Operating Temperature
    -65°C~260°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Current Rating (Amps)
    200mA
  • Pitch
    0.025 0.64mm
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Conductors
    30
  • Wire Gauge
    30 AWG
  • Voltage
    300V
  • Cable Type
    Flat Cable
  • Jacket Color
    Clear
  • Ribbon Width
    0.750 19.05mm
  • Length
    3.00' 914.40mm
  • Ribbon Thickness
    0.026 0.66mm