  • 969M101-24-4-SMC-025
969M101-24-4-SMC-025
advertisement
Manufacturer No:
969M101-24-4-SMC-025
HK JDW NO:
134-969M101-24-4-SMC-025
Package:
Description:
CBL RIBN 4COND CLEAR 25'
Step5Bar-code shipping tag
969M101-24-4-SMC-025
  • Operating Temperature
    -65°C~165°C
  • Max Operating Temperature
    165°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    Clear
  • Current Rating (Amps)
    8A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    8A
  • Number of Conductors
    4
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Insulation Resistance
    200MOhm
  • Voltage
    12kV
  • Wire/Cable Gauge
    24 AWG
  • Ribbon Width
    0.270 6.85mm
  • Ribbon Thickness
    0.090 2.28mm