  • 4605M-901-101LF
4605M-901-101LF
advertisement
Manufacturer No:
4605M-901-101LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4605M-901-101LF
Package:
SIP
Purchasing and Inquiry
4605M-901-101LF Overview
When seated, the maximal height is 6.35mm.This electrical device has a rated (DC) voltage of 50V.Temperature coefficient = 30ppm/Cel ppm/°C.There are no cases included with the product.The terminal pitch of this part is 2.54mm.
4605M-901-101LF Features
the maximal height is 6.35mm
a rated (DC) voltage of 50V
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
a 2.54mm terminal pitch
4605M-901-101LF Applications
There are a lot of Bourns, Inc. 4605M-901-101LF applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
4605M-901-101LF
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    5
  • Termination
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    4
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Network Type
    BUSSED C NETWORK
  • Number of Capacitors
    4
  • Height Seated (Max)
    6.35mm
  • Length
    12.65mm
  • Width
    3.81mm