  • 450MXK180MEFCSN22X35
450MXK180MEFCSN22X35
advertisement
Manufacturer No:
450MXK180MEFCSN22X35
HK JDW NO:
683-450MXK180MEFCSN22X35
Description:
MXK 180μF Capacitor ±20% Tray Through Hole 1.27A 0.866Dia 22.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
450MXK180MEFCSN22X35
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    MXK
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    180μF
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.27A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.27A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.778A @ 10kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm
  • Length
    35mm