  • 4230-T110-K0BU-20A
4230-T110-K0BU-20A
advertisement
Manufacturer No:
4230-T110-K0BU-20A
Manufacturer:
E-T-A
HK JDW NO:
231-4230-T110-K0BU-20A
Package:
Description:
Circuit Breaker;1 P;B Curve;Din RailMnt;UL489;277/480V;120VAC;60VDC;20A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4230-T110-K0BU-20A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Published
    2015
  • Series
    4230-T
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated DC
    60V
  • Current Rating (Amps)
    20A
  • Voltage - Rated AC
    277V