  • 2-5700-IG1-P10-DD-15A
2-5700-IG1-P10-DD-15A
advertisement
Manufacturer No:
2-5700-IG1-P10-DD-15A
HK JDW NO:
231-2-5700-IG1-P10-DD-15A
Package:
Description:
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC
Step5Bar-code shipping tag
2-5700-IG1-P10-DD-15A
    Panel Mount
  • Published
    2002
  • Series
    2-5700
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating
    15A
  • Voltage - Rated AC
    250V