  • 2-5700-IG1-K10-DD-10A
2-5700-IG1-K10-DD-10A
advertisement
Manufacturer No:
2-5700-IG1-K10-DD-10A
Manufacturer:
E-T-A
HK JDW NO:
231-2-5700-IG1-K10-DD-10A
Package:
Description:
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2-5700-IG1-K10-DD-10A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Published
    2002
  • Series
    2-5700
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    250V