  • 412-K14-LN2-15A
412-K14-LN2-15A
advertisement
Manufacturer No:
412-K14-LN2-15A
Manufacturer:
E-T-A
HK JDW NO:
231-412-K14-LN2-15A
Package:
Datasheet:
412-K14-LN2-15A
Description:
Circuit Breaker;Therm;Push/Pull;Cur-Rtg15A;Panel;1 Pole;Vol-Rtg 28VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
412-K14-LN2-15A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Chassis, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Published
    2007
  • Series
    412
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating
    15A
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Approval Agency
    CSA C22.2 No 235, UL1077
  • Actuator Type
    Push-Pull Plunger
  • Insulation Resistance
    100MOhm