  • 3FL40-300
3FL40-300
advertisement
Manufacturer No:
3FL40-300
HK JDW NO:
773-3FL40-300
Package:
Datasheet:
3FL40-300
Description:
Power Transformers 12VA 20V@0.6A 40VCT@0.3A
Step5Bar-code shipping tag
3FL40-300
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 3FL40-300.
  • Published
    1999
  • Size / Dimension
    63.50mm Lx50.80mm W
  • Part Status
    Active
  • Power Rating
    12W
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Max Output Current
    300mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 600mA Series 300mA
  • Power - Max
    12VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 20V Series 40V
  • Height
    27mm
  • Height Seated (Max)
    27.05mm