  • VPS36-700-B
VPS36-700-B
advertisement
Manufacturer No:
VPS36-700-B
HK JDW NO:
814-VPS36-700-B
Package:
Datasheet:
VPS36-700-B
Description:
XFRMR LAMINATED 25VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
VPS36-700-B
  • Weight
    1.3lbs 589.7g
  • Size / Dimension
    50.80mm Lx49.28mm W
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Max Output Current
    1.4A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 1.4A Series 700mA
  • Power - Max
    25VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 18V Series 36V
  • Height Seated (Max)
    71.37mm
  • Length
    50.8mm
  • Width
    49.28mm