  • PL56-36-130B
PL56-36-130B
advertisement
Manufacturer No:
PL56-36-130B
HK JDW NO:
773-PL56-36-130B
Package:
Datasheet:
PL56-36-130B
Description:
XFRMR LAMINATED 56VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
PL56-36-130B
  • Power Rating
    56W
  • Max Power Dissipation
    56W
  • Max Output Current
    1.56A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 3.12A Series 1.56A
  • Power - Max
    56VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 18V Series 36V
  • Height
    46.1mm
  • Height Seated (Max)
    48.50mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    771g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    PL56-xx-130B
  • Size / Dimension
    76.20mm Lx64.00mm W