  • 381LX221M400H452
381LX221M400H452
advertisement
Manufacturer No:
381LX221M400H452
HK JDW NO:
192-381LX221M400H452
Datasheet:
381LX221M400H452
Description:
381LX 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.866Dia 22.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
381LX221M400H452
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm