  • 381LR221M250H012
381LR221M250H012
advertisement
Manufacturer No:
381LR221M250H012
HK JDW NO:
192-381LR221M250H012
Datasheet:
381LR221M250H012
Description:
381LR 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 1274
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
381LR221M250H012
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    0.984 25.00mm