  • 380LQ682M080K052
380LQ682M080K052
advertisement
Manufacturer No:
380LQ682M080K052
HK JDW NO:
192-380LQ682M080K052
Datasheet:
380LQ682M080K052
Description:
380LQ 6800μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.181Dia 30.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
380LQ682M080K052
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    380LQ
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    80V
  • Capacitance
    6800μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    49mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    5.16A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    5.93A @ 20kHz
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm