  • 380LQ271M450H052
380LQ271M450H052
advertisement
Manufacturer No:
380LQ271M450H052
HK JDW NO:
192-380LQ271M450H052
Datasheet:
380LQ271M450H052
Description:
380LQ 270μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.78A 0.866Dia 22.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
380LQ271M450H052
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Weight
    31.000005g
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    270μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    740mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    1.04571mA
  • Ripple Current
    1.78A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.72A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.42A @ 20kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    50mm
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm