  • 36DA124F016BB2A
36DA124F016BB2A
advertisement
Manufacturer No:
36DA124F016BB2A
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-36DA124F016BB2A
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
120mF Capacitor 50% 22mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
36DA124F016BB2A
  • Package / Case
    Aluminum
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Tolerance
    50%
  • Termination
    Screw
  • Max Operating Temperature
    95°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    120mF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Lead Pitch
    22mm
  • Diameter
    50.8mm
  • Length
    80mm