  • 334PPR630KG
334PPR630KG
advertisement
Manufacturer No:
334PPR630KG
Manufacturer:
Illinois Capacitor
HK JDW NO:
373-334PPR630KG
Package:
Radial
Datasheet:
334PPR630KG
Description:
PPR 0.33μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
334PPR630KG
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    PPR
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.512W 26.00mmx13.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Number of Terminations
    2
    EAR99
  • Applications
    High Pulse, DV/DT
  • Voltage - Rated
    630V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm