  • 334K400CS6G-FA
334K400CS6G-FA
advertisement
Manufacturer No:
334K400CS6G-FA
HK JDW NO:
192-334K400CS6G-FA
Package:
6-SMD, Gull Wing
Datasheet:
334K400CS6G-FA
Purchasing and Inquiry
334K400CS6G-FA Overview
When seated, the height reaches 0.319 8.10mm.In this case, the size/dimension is 0.701Lx0.433W 17.80mmx11.00mm.When setting the ESR (Equivalent Series Resistance), setting it at 12mOhm ensures reliable performance.A 6-SMD, Gull Wing case contains the product.A voltage of 400V is used with this electrical part.
334K400CS6G-FA Features
the maximal height is 0.319 8.10mm
with the size / dimension of 0.701Lx0.433W 17.80mmx11.00mm
334K400CS6G-FA Applications
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
334K400CS6G-FA
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, Gull Wing
  • Number of Pins
    6
  • Dielectric Material
    Polymer, Metallized
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2013
  • Series
    Capstick® CS
  • Size / Dimension
    0.701Lx0.433W 17.80mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
    Radial
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12mOhm
  • Dissipation Factor
    1 %
  • Lead/Base Style
    Gull Wing
  • Circuit Type
    Bussed
  • Height
    8.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.319 8.10mm