  • 30D506G050DD2A
30D506G050DD2A
advertisement
Manufacturer No:
30D506G050DD2A
HK JDW NO:
874-30D506G050DD2A
Datasheet:
30D506G050DD2A
Description:
TE 50μF Capacitor -10% +75% Bulk Through Hole 0.374Diax0.945L 9.50mmx24.00mm -40°C~105°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
30D506G050DD2A
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    TE
  • Size / Dimension
    0.374Diax0.945L 9.50mmx24.00mm
  • Tolerance
    -10% +75%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    50μF
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Length
    24.003mm