  • 302-28-04-GR-0250F
302-28-04-GR-0250F
advertisement
Manufacturer No:
302-28-04-GR-0250F
Manufacturer:
CNC Tech
HK JDW NO:
168-302-28-04-GR-0250F
Package:
Datasheet:
Description:
FLAT RBN CBL GRAY 4 COND 250'
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
302-28-04-GR-0250F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Operating Temperature
    105°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Pitch
    0.050 1.27mm
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Conductors
    4
  • Wire Gauge
    28 AWG
  • Insulation Resistance
    100MOhm
  • Voltage
    300V
  • Cable Type
    Flat Cable
  • Jacket Color
    Gray
  • Conductor Strand
    7 Strands / 0.0049
  • First Conductor Mark
    Red
  • Length
    250.0' 76.20m
  • Ribbon Thickness
    0.035 0.89mm