  • 300-30-10-GR-0250F
300-30-10-GR-0250F
advertisement
Manufacturer No:
300-30-10-GR-0250F
Manufacturer:
CNC Tech
HK JDW NO:
168-300-30-10-GR-0250F
Package:
Datasheet:
Description:
FLAT RBN CBL GRAY 10 COND 250
Step5Bar-code shipping tag
300-30-10-GR-0250F
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Insulation Material
    PVC
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Operating Temperature
    105°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Grey
  • Pitch
    0.025 0.64mm
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Conductors
    10
  • Wire Gauge
    30 AWG
  • Insulation Resistance
    100MOhm
  • Voltage
    150V
  • Cable Type
    Flat Cable
  • Wire/Cable Type
    Flat
  • Wire/Cable Gauge
    30 AWG
  • Jacket Color
    Gray
  • Conductor Strand
    7 Strands / 38 AWG
  • Ribbon Width
    0.250 6.35mm
  • First Conductor Mark
    Red
  • Length
    250.0' 76.20m
  • Ribbon Thickness
    0.026 0.66mm