  • 299D224X0035AB1
299D224X0035AB1
advertisement
Manufacturer No:
299D224X0035AB1
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-299D224X0035AB1
Package:
Radial - 3 Leads
Datasheet:
299D224X0035AB1
Description:
0.22μF ±20% Bulk Radial - 3 Leads
Step5Bar-code shipping tag
299D224X0035AB1
  • Series
    TANTALEX®, 299D
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.190W 7.10mmx4.82mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Conformal Coated
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height Seated (Max)
    0.360 9.14mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 3 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C