  • 299D107X9010EB1
299D107X9010EB1
advertisement
Manufacturer No:
299D107X9010EB1
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-299D107X9010EB1
Package:
Radial - 3 Leads
Datasheet:
299D107X9010EB1
Description:
100μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 6μA Bulk Radial - 3 Leads
Step5Bar-code shipping tag
299D107X9010EB1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 3 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TANTALEX®, 299D
  • Size / Dimension
    0.340Lx0.340W 8.63mmx8.63mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    6μA
  • Manufacturer Size Code
    E
  • Height
    14.22mm
  • Height Seated (Max)
    0.560 14.22mm
  • Length
    4.75mm
  • Width
    8.63mm