  • 2200HT-6R8-V-RC
2200HT-6R8-V-RC
advertisement
Manufacturer No:
2200HT-6R8-V-RC
HK JDW NO:
103-2200HT-6R8-V-RC
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
2200HT-6R8-V-RC
Description:
FIXED IND 6.8UH 15.7A 7 MOHM TH
Step5Bar-code shipping tag
2200HT-6R8-V-RC
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.950Diax0.550W 24.13mmx13.97mm
  • Tolerance
    ±15%
    1
  • Depth
    13.97mm
  • Construction
    Vertical Mount
  • Current Rating
    15.7A
  • Lead Pitch
    11.68mm
  • Lead Spacing
    11.684mm
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    7mOhm Max
  • Max DC Current
    15.7A
  • DC Current
    15.7A
  • Diameter
    24.13mm