  • 199D685X9025CXV1
199D685X9025CXV1
advertisement
Manufacturer No:
199D685X9025CXV1
HK JDW NO:
874-199D685X9025CXV1
Package:
Radial
Datasheet:
199D685X9025CXV1
Description:
6.8μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 1.5μA Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D685X9025CXV1
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.217Dia 5.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    1.5μA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height
    13.14mm
  • Height Seated (Max)
    0.420 10.67mm
  • Length
    9.14mm