  • 199D566X9025F6V1E3
199D566X9025F6V1E3
advertisement
Manufacturer No:
199D566X9025F6V1E3
HK JDW NO:
874-199D566X9025F6V1E3
Description:
56μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D566X9025F6V1E3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.378Dia 9.60mm
  • Tolerance
    ±10%
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    56μF
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    F
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm