  • 199D476X0010D1V1
199D476X0010D1V1
advertisement
Manufacturer No:
199D476X0010D1V1
HK JDW NO:
874-199D476X0010D1V1
Datasheet:
199D476X0010D1V1
Description:
47μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Polar 4μA Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D476X0010D1V1
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
    TANTALEX®, 199D
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    4μA
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height
    14.16mm
  • Height Seated (Max)
    0.400 10.16mm
  • Length
    10.16mm