  • 199D475X9016B6A1E3
199D475X9016B6A1E3
advertisement
Manufacturer No:
199D475X9016B6A1E3
HK JDW NO:
874-199D475X9016B6A1E3
Description:
4.7μF ±10% Tape & Box (TB) Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D475X9016B6A1E3
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.398 10.12mm