  • 199D336X96R3C6V1
199D336X96R3C6V1
advertisement
Manufacturer No:
199D336X96R3C6V1
HK JDW NO:
874-199D336X96R3C6V1
Package:
Radial
Datasheet:
199D336X96R3C6V1
Description:
33μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 2μA Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D336X96R3C6V1
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.217Dia 5.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    2μA
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height Seated (Max)
    0.458 11.64mm
  • Length
    7.62mm