  • 199D225X9035B9V1
199D225X9035B9V1
advertisement
Manufacturer No:
199D225X9035B9V1
HK JDW NO:
874-199D225X9035B9V1
Package:
Radial
Datasheet:
199D225X9035B9V1
Description:
2.2μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D225X9035B9V1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.418 10.62mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    2.2μF