  • 199D156X9025DXV1E3
199D156X9025DXV1E3
advertisement
Manufacturer No:
199D156X9025DXV1E3
HK JDW NO:
874-199D156X9025DXV1E3
Package:
Radial
Description:
15μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D156X9025DXV1E3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    15μF
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.460 11.68mm