  • 199D155X9050C2V1
199D155X9050C2V1
advertisement
Manufacturer No:
199D155X9050C2V1
HK JDW NO:
874-199D155X9050C2V1
Package:
Radial
Datasheet:
199D155X9050C2V1
Description:
1.5μF ±10% Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D155X9050C2V1
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.217Dia 5.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    Conformal Coated
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1.5μF
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height Seated (Max)
    0.360 9.14mm