  • 199D105X9020AXB1E3
199D105X9020AXB1E3
advertisement
Manufacturer No:
199D105X9020AXB1E3
HK JDW NO:
874-199D105X9020AXB1E3
Description:
1μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Tape & Reel (TR) Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D105X9020AXB1E3
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.173Dia 4.40mm
  • Tolerance
    ±10%
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    1μF
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height Seated (Max)
    0.340 8.64mm