  • 199D105X0035A2V1
199D105X0035A2V1
advertisement
Manufacturer No:
199D105X0035A2V1
HK JDW NO:
874-199D105X0035A2V1
Package:
Radial
Datasheet:
199D105X0035A2V1
Description:
1μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Polar 500nA Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D105X0035A2V1
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TANTALEX®, 199D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.173Dia 4.40mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    500nA
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height
    11.11mm
  • Height Seated (Max)
    0.280 7.11mm
  • Length
    7.11mm